PolskiAngielski
Strona główna » Kids » Gry w domu (DIY)
Kategorie

Gry w domu (DIY)

Eksperymenty i doświadczenia dla dzieci w domu są wspaniałe z wielu powodów. Nie tylko sprawiają maluchowi niesamowitą frajdę podczas zabaw, ale mają także nieocenione wartości edukacyjne. Jak powszechnie wiadomo najmłodsi są niezwykle ciekawi otaczającego ich świata, a najlepiej uczą się przez zabawę. Dlatego właśnie domowe eksperymenty i pomysły DIY dla dzieci, to wspaniałe połączenie zabawy z nauką. 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości

DIY dla dzieci - pomysły Mom’s Club


Proponowane przez Mom’s Club pomysły na DIY dla dzieci są proste i możliwe w wykonaniu w każdym domu. Koncept “do it yourself” czyli “zrób to sam” od dawna podbija serca wielu rodziców. Zamiast wydawać pieniądze na kolejne zabawki czy ozdoby można z łatwością wykonać je w domu. A co najważniejsze, ciekawe projekty DIY tworzone z dzieckiem uczą je między innymi cierpliwości, kreatywności, a także samodzielności. Podczas wspólnej zabawy następuje rozwijanie wyobraźni u dzieci oraz ich zdolności manualnych. 
 

“Zrób to sam” dla dzieci na święta i nie tylko


W ofercie Mom’s Club można znaleźć propozycje tworzenia wszelkich ozdób świątecznych DIY dla dzieci. Z naszymi pomysłami razem ze swoim dzieckiem stworzysz unikatowe i przepiękne dekoracje. Projekty zrób to sam na święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc zapewnią świetną zabawę podczas tworzenia, a na dodatek, dziecięce robótki będą pięknie zdobić Twój dom. Nasza oferta jednak nie kończy się tylko i wyłącznie na ozdobach. Wśród niej można znaleźć także projekty zrób to sam dla dziewczynek oraz chłopców, które polegają na samodzielnym tworzeniu zabawek. Pokażemy jak wraz z pociechami stworzyć gniotki czy domową ciastolinę. A może Twoje dzieci są znudzone i szukasz oryginalnego pomysłu na zabawę? Polecamy koncept zbuduj to sam dla dzieci, który polega na zamienieniu dowolnego miejsca w domu w tor przeszkód. Jest to świetna zabawa szczególnie na chłodne, deszczowe dni, kiedy wyjście na dwór nie jest wskazane. 
 

Kreatywne eksperymenty dla dzieci - edukacja i świetna zabawa!


Proponujemy również pomysły na kreatywne eksperymenty dla dzieci, które pobudzą ich naturalną ciekawość i zachęcą do dalszego poznawania świata oraz do nauki o nim. Edukacja poprzez doświadczenia pozwala dziecku na własne oczy zaobserwować pewne zjawiska. Przykładowo eksperymenty z kolorami, z farbami dla dzieci i z barwnikami pokazują sposób tworzenia się danych barw. Dodatkowo takie doświadczenia to świetne ćwiczenia koncentracji oraz niewymuszona nauka cierpliwości. Podczas wykonywania fajnego eksperymentu dla dzieci, muszą one bacznie obserwować cały proces, by zrozumieć, w jaki sposób zaszła reakcja i jak został uzyskany dany efekt. 
 

Metoda Montessori - nauka poprzez zabawę


Metoda Montessori opiera się na tym, że dzieci uczą się poprzez naukę już od najmłodszych lat. Dlatego właśnie zamiast tradycyjnych zabawek, stosuje się na przykład pomoce Montessori “zrób to sam”. Metoda ta zakłada, że dzieci nie powinny być nagradzane ani karane podczas nauki, lecz odpowiednio kierowane przez nauczyciela/mentora. To metoda polegająca na indywidualnym podejściu do każdego dziecka. Naturalna ciekawość sprawia, że same pragną chłonąć wiedzę jeśli mają odpowiedni dostęp do niej. Z tego powodu przy używaniu tej metody bardzo często wykorzystuje się proste eksperymenty dla dzieci w szkole, w domu lub na zewnątrz. 

DIY oraz eksperymenty z dziećmi to także przede wszystkim wspaniały pomysł na spędzanie czasu razem, z rodziną. Nic tak nie zbliża domowników jak wspólna zabawa.
Newsletter

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu