Strona główna » Treningi » Ciąża
Kategorie

Ciąża

Ciało po ciąży zmienia się - to niestety jest całkowicie niezależne od każdej z nas. Procesy zachodzące w organizmie podczas ciąży sprawiają, że młodym mamom przybywają dodatkowe kilogramy. Wiele kobiet po porodzie patrzy w lustro z rosnącą rozpaczą na rozstępy, obwisły brzuch i opuchnięte nogi. Na szczęście, nie muszą one pozostawać już z nimi na zawsze! Ćwiczenia na brzuch po porodzie i cesarce stworzone przez Mom’s Club z pewnością pozwolą każdej mamie poczuć się świeżo i kobieco.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości

Zacznij już w ciąży!


Pierwsze ćwiczenia możesz zacząć wykonywać już w trakcie ciąży. Dlaczego warto? Przede wszystkim dla zdrowia swojego, a także… dziecka. Odpowiednio dawkowany ruch może znacznie ograniczyć ryzyko przedwczesnego lub późnego porodu. Dodatkowo prawidłowa gimnastyka sprawia, że całe ciało się wzmacnia, co jest szczególnie istotne dla niedługo rodzących mam. Silniejsze mięśnie macicy zwiększają prawdopodobieństwo lżejszego, bezproblemowego porodu. Dzięki temu jest on nie tylko lżejszy dla matki, ale i też bezpieczniejszy dla dziecka. Maluchy aktywnych podczas ciąży kobiet rzadziej zmagają się z chorobami okołoporodowymi. Często mogą również pochwalić się wyższą punktacją w skali Apgar, sprawnym układem nerwowym i świetnym wzrokiem. Warto również wspomnieć o tym, że wykonywanie ćwiczeń w ciąży pozwala na szybszy powrót do dawnej kondycji już po porodzie.
 

Kiedy można zacząć wykonywać ćwiczenia na brzuch po ciąży?


Każda mama najchętniej od razu po porodzie przeszłaby do intensywnych treningów na brzuch. W końcu czekają na nią ulubione ubrania w małym rozmiarze, a także wakacje na plaży lub inne okoliczności, na których chciałaby zaprezentować swoją idealną sylwetkę. Niestety, nie jest to takie proste. Niewymagające ćwiczenie na zrzucenie brzucha po ciąży można zacząć dopiero 3-4 tygodnie po porodzie. Czas na regenerację jest niezbędny, aby organizm mógł uregulować się po niezwykle wycieńczającym zadaniu, jakim jest urodzenie dziecka. Ćwiczenia po połogu na brzuch powinny być bardzo lekkie - nie ma tutaj miejsca na poranny jogging, serie pompek lub brzuszków! Jeśli mimo wszystko tęsknisz za aktywnością fizyczną, świetnym pomysłem będzie lekka gimnastyka - tzw. “wkręcanie żarówek”, zginanie nóg w pozycji leżącej lub wyciąganie rąk jak najwyżej ponad głowę. Miesiąc po porodzie to już idealny czas, aby rozpocząć domowy trening na brzuch!
 

Ćwiczenia na mięśnie brzucha po ciąży zaprojektowane przez mamę dla mam!


Ćwiczenia na mięśnie brzucha po porodzie od Mom’s Club zostały podzielone na krótkie treningi, trwające po ok. 10 minut. Dzięki tak krótkim interwałom, z pewnością nie zniechęcisz się już po pierwszym filmiku. Trening brzucha po ciąży uwzględnia wszystkie potrzeby, a także ograniczenia świeżo upieczonych mam. Każda z nas z pewnością przechodziła przez łupanie w krzyżu, obolałe piersi lub spuchnięte łydki. Dlatego ćwiczenia na płaski brzuch po ciąży i porodzie dostępne w ofercie Mom’s Club zostały ułożone w taki sposób, aby nie obciążały nadwyrężonych kończyn. Nie musisz męczyć się do nieprzytomności i zalewać potem w celu odzyskania dawnej sylwetki! Ćwiczenia po porodzie na płaski brzuch od Mom’s Club zachowują idealny balans pomiędzy odpowiednim nakładem wysiłku a czasem, po którym można zaobserwować pierwsze efekty.

Ćwiczenia na zwisający brzuch i szersze uda po porodzie Mom’s Club odbywają się wyłącznie online. Co to oznacza dla młodych mam? Przede wszystkim możesz wykonać trening na brzuch po ciąży wtedy, kiedy masz na to czas. Mamy - nawet te, które mogą polegać w pełni na ojcach, babciach lub dziadkach - często są przytłoczone nadmiarem obowiązków zarówno domowych, jak i zawodowych. Trening na brzuch online możesz wykonywać o każdej godzinie i gdzie tylko chcesz! Ćwiczenia są dostępne w formie filmików, które możesz dowolnie pauzować i przewijać. Masz więc pewność, że nie przegapisz żadnego elementu treningu. Dzięki ćwiczeniom na brzuch po ciąży od Mom’s Club szybko wrócisz do dawnej formy! 
Newsletter

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu