Strona główna » Kids » Woreczek sensoryczny » Woreczek sensoryczny

Woreczek sensoryczny

Dostęp Tylko dla Klubowiczów Dołącz do klubu lub Zaloguj się

Woreczki sensoryczne do zabawy to świetne zabawki, które można w łatwy sposób zrobić samemu w domu. Będą one świetnie nadawały się dla dzieci w różnym wieku. Woreczki strunowe przezroczyste mogą być też ważną pomocą edukacyjną, ponieważ małe dzieci najszybciej najchętniej uczą się poprzez zabawę. Zastosowań dla tych zabawek jest naprawdę sporo. Właśnie dlatego zwolennicy metody nauczania Montessori chętnie wykorzystują woreczki sensoryczne podczas codziennych zabaw z dziećmi.

Woreczek sensoryczny - jak zrobić?

Jak zrobić woreczek sensoryczny? Odpowiedź jest łatwa, ale nie jednoznaczna. Tak naprawdę sposobów na wykonanie woreczka sensorycznego jest wiele. Istnieją metody wykorzystujące olej, kleik mączny, ryż oraz wiele innych. Świetnym pomysłem jest stworzenie żelowego woreczka sensorycznego lub takiego z brokatem. Do jego wykonania zazwyczaj używa się przedmiotów, które dostępne są w domu. Same woreczki strunowe użyte do sensorycznej zabawki są obecne w większości domostw.

Woreczki sensoryczne dla niemowląt - idealne dla małych rączek

Tego typu zabawki będą świetne dla każdego dziecka, jednak w szczególności woreczki sensoryczne nadają się dla niemowląt i nieco starszych maluchów. Małe dzieci uwielbiają dotykać wszystkiego co je otacza, zwłaszcza jeśli jest to inna, ciekawa konsystencja. Woreczek sensoryczny z żelem pozwala im na zabawę bez robienia bałaganu. To wspaniała zabawka, która sprawi, że dziecko zajmie się na długie godziny, rozwijając swoją ciekawość, jednocześnie pozostawiając dom czystym.


Newsletter

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu