PolskiAngielski
Strona główna » Kids » Malowanie po mleku » Malowanie po mleku

Malowanie po mleku

Dostęp Tylko dla Klubowiczów Dołącz do klubu lub Zaloguj się

Malowanie na mleku farbami to świetna zabawa dla najmłodszych. Odkryj przed dzieckiem świat barw i kreatywności. Malowanie na mleku to nietypowa, choć wyjątkowo prosta w wykonaniu atrakcja. Wkraplane do napoju barwniki fantazyjnie mieszają się ze sobą, tworząc unikalne wzory i obrazy.

Malowanie w mleku zaskakuje i rozwija wyobraźnię

Obrazy malowane na mleku są świetną formą aranżacji czasu najmłodszym. Feeria różnorodnych barw rozpływa się, pozostawiając za sobą kolorowe smugi. Podczas aktywności, dzieci uczą się nie tylko nazewnictwa barw, ale także zależności ich łączenia. Maluchy zapamiętają, że zmieszany niebieski z żółtym tworzy zielony, a czerwień z bielą owocuje różem. Malowanie na mleku w przedszkolu to świetna forma zajęć w parach. Wspólne tworzenie obrazów uczy dzieci dzielenia się, współpracy i komunikacji.

Do przygotowania ciekawych zajęć potrzebne są wszędzie dostępne składniki:

  • miseczka lub głęboki talerz,
  • mleko,
  • rozwodnione farbki lub rozpuszczone barwniki spożywcze.

Niezwykły efekt przynosi użycie płynu do naczyń. Gdy tęczowe barwy są już rozlane na talerzu, warto przeprowadzić mały eksperyment. Namoczonym w płynie do naczyń patyczkiem, należy delikatnie dotknąć kolorowej kompozycji. Zmienione napięcie powierzchniowe sprawi, że obrazy malowane na mleku zaczną samoistnie wirować. Zadanie to wymaga precyzji, ale jest niesamowicie wyjątkowym zjawiskiem. Zachęć swoje dziecko do malowania na mleku farbami!


Newsletter

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu