PolskiAngielski
Strona główna » Kids » Święta i okazje » Gwiazda świąteczna - biała » Gwiazda świąteczna - biała

Gwiazda świąteczna - biała

Dostęp Tylko dla Klubowiczów Dołącz do klubu lub Zaloguj się

Kolorowe ozdoby choinkowe i świąteczne z papieru to pomysł na kreatywną zabawę dla dzieci. Furorę wśród maluchów robi gwiazda świąteczna DIY, tworzona w idei “Do It Yourself”. Jak ją zrobić? Wystarczy poniższy tutorial z praktycznymi wskazówkami od Mom’s Club! Choć ozdoby świąteczne robione przez dzieci pięknie zdobią wnętrza, którym nadają magicznej aury, to ich wykonanie służy rozwijaniu i pogłębianiu u maluchów zdolności manualnych.

Wykonywanie ozdób świątecznych to rozwój motoryczny malucha

Ozdoby świąteczne i choinkowe z papieru to dla dzieci nie tylko ogromna frajda, ale także sposób na wykazanie się posiadanymi umiejętnościami. Wycinanie, składanie i modelowanie dekoracji zapewnia maluchom efektywny rozwój zdolności motorycznych. Przejawia się to zarówno poprzez świetną sprawność dłoni i palców, jak i perfekcyjną koordynację ręka-oko. Ozdoby choinkowe i świąteczne mogą być dla dzieci przyjemną nauką zdrowej rywalizacji, gdy są wykonywane wśród kolegów i koleżanek. Konkurs na najciekawszą gwiazdę świąteczną DIY na pewno im się spodoba!

Ozdoby świąteczne wykonane z dzieckiem pogłębiają relacje

Przygotowywanie ozdób świątecznych razem z dzieckiem świetnie pogłębia i zacieśnia relacje rodzinne. Podczas kreatywnej zabawy rodzic może szczerze porozmawiać o sprawach ważnych dla malucha, dzięki czemu czuje się ono ważne i wysłuchane. Wspólne wykonywanie ozdób świątecznych z dzieckiem wzbudza w nim zaufanie do rodzica oraz daje mu poczucie bezpieczeństwa. To ważne, aby pociecha wiedziała, że zawsze może liczyć na pomoc najbliższej rodziny. Gdy dziecko może słuchać podpowiedzi rodzica, jak zrobić świąteczną gwiazdę z papieru ćwiczy też aktywne słuchanie. Zapraszamy więc do wspólnej zabawy!


Newsletter

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu