Strona główna » Kids » Gniotki » Gniotki

Gniotki

dodaj do ulubionych

Gniotki sensoryczne dla dzieci to świetna forma rozwoju motoryki małej. Dzięki tym zabawkom maluchy ćwiczą sprawność swoich małych rączek. Własnoręcznie wykonanie gniotki DIY to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem i zaangażowanie go w pracę kreatywną. Zadbaj o rozwój intelektualny i fizyczny swojej pociechy!

Gniotek DIY - instrukcja na dobrą zabawę

Do wykonania domowej zabawki potrzebne będą jedynie rzeczy dostępne w niemal każdym domu. Do ⅓ wysokości pustych, plastikowych butelek o pojemności 500 ml należy wsypać skrobię. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto posiłkować się zwykłym lejkiem, dzięki temu oszczędzisz sobie sprzątania lotnej mąki. W następnym kroku należy nadmuchać balona i nałożyć go na butelkę. Po zrobieniu tego wystarczy całość odwrócić i zsypać zawartość butelki do balona. Po napełnieniu go zdejmij z butelki i wysyp ewentualny nadmiar proszku znajdujący się w szyjce balona. Ugnieć całość w balonie tak, aby nie pozostało w nim powietrze. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko przebicia zabawki podczas jej ugniatania i rozciągania. Zrób ciasny supełek, aby zawartość nie wydostawała się poza gniotka — i gotowe!


Gniotki to zabawki sensoryczne mające spory wpływ na rozwój budowy mięśni dziecięcych dłoni. Przygotuj z maluchem własnoręcznie robione gadżety i bawcie się nimi przez długie godziny - zgniecione gniotki DIY pozostają w nadanych im formach. Twórzcie zaskakujące kształty!


Newsletter

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu