Strona główna » Kids » Domowa ciastolina » Domowa ciastolina

Domowa ciastolina

Dostęp Tylko dla Klubowiczów Dołącz do klubu lub Zaloguj się

Twoje dzieci się nudzą, a Ty chciałabyś zapewnić im kreatywną zabawę? Zróbcie domową ciastolinę! Przepis na dziecięcą frajdę jest niezwykle prosty, a Ty wykonasz go z tego co już masz w swoim domu. Zaangażuj malucha w pracę kreatywną i pomóż mu rozwijać umiejętności manualne - skorzystaj z naszego poradnika, jak zrobić domową ciastolinę.

Jak zrobić ciastolinę w domu?

Odpowiedź brzmi: łatwo i szybko. Do zrobienia domowej ciastoliny potrzebujesz mąki, gorącej wody, oleju roślinnego, proszku do pieczenia oraz soli. Dobrze ugnieciona w misce masa będzie plastyczna i rozciągliwa. Dodatkowo, po jej przestudzeniu, możesz całość podzielić na mniejsze porcje i każdą zabarwić innym barwnikiem spożywczym. Dzięki swojej fakturze masa wspiera rozwój małej motoryki u dziecka. Ugniatana poprawia napięcie mięśni i sprawność dłoni malucha. Dowiedz się jak zrobić ciastolinę w domu!

Składniki

  • 2 szklanki mąki,
  • 1,5 szklanki gorącej wody,
  • 1 szklanka soli,
  • 2 łyżki proszku do pieczenia,
  • 2 łyżki oleju roślinnego.

Kolorowa, domowa ciastolina zajmie Twoje dzieci na długie godziny. Lepione z niej figurki i płaskorzeźby zapewnią maluchom plac zabaw dla ich nieograniczonej wyobraźni. Pozwól dzieciom wyrażać siebie poprzez prace artystyczne, a Ty ciesz się z pamiątek, jakie zostaną z Tobą na długo!


Newsletter

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu